Jméno a příjmení: Karel Kaleta - rockový kotlíkář

Hudební nástroj: sólová kytara, vynucený zpěv

Začínal hodně brzy, bohužel foto z ještě rannějšího období nedohledal.  Po začátcích v lidušce začal studovat klasickou kytaru, ale po třech letech toho nechal, protože nedokázal nic zahrát u táboráku. Po nějaké době na soukromých hodinách u jednoho kytaristy pochopil o co se vlastně jedná. Zásadní zlom přišel, až když se shodou okolností dostal na Hanspaulku, kde poznal tu pravou muziku a ty správné lidi, kteří ovlivnili jeho další směr. Zde mu kamarád  nahrál asi 15 desek Jeffa Becka, Carlose Santany, Jana Hammera a jiných s tím, že až se to naučí , tak bude umět hrát na kytaru...

S Hanspaulkou přišly i první kapely, nejdříve sklepní - málo vystupující, ale důležité. První výraznější seskupení byla Navi Papaja s Ivanem Hlasem v době, kdy k nám začalo pronikat reggae. Po nějaké době dostal nabídku hrát ve skupině Krausberry, kde strávil asi čtyři roky a s touto kapelou nahrál dvě malé desky. Po zrušení  restaurace Houtyš, která byla pro Hanspaulku zcela zásadní, Hanspaulku opustil.

Po nějaké době dostal nabídku od kapely Ulet Band se kterou strávil několik let,  domovská scéna této kapely bylo Rock Café v Praze. Hudebně se tato kapela orientovala na vlastní gothic rockovou tvorbu. Vniklo pár nahrávek a kapela si zahrála i několikrát ve švýcarském Curychu. Poté se Ulet Band změnil na Deváté srdce a kapela se rozešla.

Po dlouhé pauze hraní u táboráků se při příležitosti odhalení pamětní desky na legendárním Houtyši sešli dva muzikanti:

                                                                                             První říká:           dávám dohromady kapelu ....

                                                                                                     a druhý:            já taky ....  

  

..................  a tak vznikla ........................

 

 

 

Karel Kaleta
  Autor hudby:   Autor textu: